Арматура для будівництва використовується насамперед для створення підвищеної міцності, здатності утримувати великі навантаження. Це потрібно і для приватного будинку, де виготовляють стрічковий фундамент і для спорудження стін промислової конструкції. Правильний підбір і використання арматури – запорука міцного, витривалого і стійкого навіть до великих навантажень, фундаменту.
Різновиди арматури: швелери, двотаври, гнучка арматура та інші види
Для будівництва необхідні різні сорти арматури. Використовують для будівельних робіт практично весь асортимент арматурного сортового прокату:
● з жорсткими профілями – це різноманітні швелери або двотаврові чи кутові конструкції;
● гнучкі, або арматурний вид прокату;
● стіки, каркаси, складені з тонких видів проволоки.
Всі різновиди арматури повинні мати клас міцності за держстандартами, які синхронізовані з європейськими рекомендаціями і становлять показник А240С чи А500С. Саме така міцність має бути вказана у техдокументації. Арматура, яка випускається з нижчими показниками може використовуватись для допоміжних функцій. Асортимент арматури для будівництва та промислового виробництва пропонує компанія КТ-Сталь, де можна придбати пруткову арматуру у діапазоні діаметрів від 8 до 40 мм. Перевага саме таких видів арматури у тому, що вони виготовляються зі сталі, яка легко зварюється будь-якими видами зварювальних технологій. Таким чином можна отримати матеріал, який можна монтувати у будь-яких умовах та здобути необхідний результат.
Підбираємо арматуру за напрямком використання
Найбільш ефективні способи поєднання арматури з іншими металевими елементами каркасів можна розділити на декілька напрямків.
Наприклад, гарячекатана арматура добре себе показує у значних навантаженнях. Вона в основному використовується у конструкціях де або заливається бетоном або заварюється в середині конструкцій чи буде мати додаткову поверхову обробку. Це пов'язано з тим, що її поверхня може мати гірше оброблену поверхню, хоча і кращі показники жорсткості.
Холоднокатана арматура може використовуватись зазвичай для зовнішніх робіт, а також там, де потрібні менші навантаження. Її виготовлення повязане з застосуванням прокату після виплавлення, тобто геометрична форма такої арматури буде кращою, а от жорсткість – нижчою, ніж тієї, яка була оброблена у гарячому вигляді.
Ще дві значні відмінності є у пруткової гладенької та періодичної арматури. Форма їх перерізу відрізняється:
● гладенька не має виступів на поверхні і схожа на звичайний пруток;
● періодична – має ребра, які розташовані як вздовж, так і впоперек прутка.
Гладенька за поверхнею арматура застосовується для того, щоб якісно армувати монолітні великі обєкти – колони, звязки арматурних каркасів. Періодична арматура – має підвищену міцність внаслідок особливої форми, яка утворюється під час її обробки. Вона застосовується насамперед для армування фундаменту, поліпшення міцності найвідповідальніших елементів будинків та механізмів.